3 kolejka IV ligi śląskiej gr. II: Zapowiedź

Książenice będą chciały jeszcze wygodniej rozsiąść się w fotelu lidera, derbowe starcie w Wodzisławiu testem dla obu Odr, kolejne beskidzkie derby w Ustroniu i Landeku, Pszczyna przetestuje Czaniec. Zapraszamy na zapowiedź, najciekwaszych naszym zdaniem wydarzeń nadchodzącego weekendu w IV lidze.

Liderująca stawce Unia Książenice podejmować będzie rezerwy GKSu Tychy. Jeszcze kilka miesięcy temu można było awizować to starcie jako pojedynek na szczycie, ale rezerwy pierwszeligowego GKSu dokonały wielu roszad w swoim składzie i po dwóch rozegranych spotkaniach nie mają na swoim koncie ani jednego punktu. Unia z kolei rozpoczęła sezon z przytupem i zgodnie z przedsezonowymi zapowiedziami lideruje stawce i będzie zdecydowanym faworytem tego pojedynku.

Rywalem Unii w walce o mistrzostwo ma być Odra Wodzisław Śląski. Przed tygodniem bezpośrednie starcie Odra przegrała, a teraz zmierzy się w derbowym starciu z Odrą Centrum. Dla obu ekip będzie to test obecnej formy i odpowiedź na pytania dotyczące realnych celów dla obun drużyn. Mimo wszystko faworytem będzie bardziej doświadczona Odra Wodzisław.

Cikawie powinno być w beskidzkich derbach w Ustroniu i w Landeku. Kuźnia z Czechowicami zainkasowały przed tygodniem po jednym punkcie. Ustronianie stracili dwa oczka, mimo że prowadzili w Czańcu już trzema bramkami, z kolei MRKS wydarł remis z Landkiem w ostatnich sekundach. Faworyta w tym pojedynku ciężko wskazać, a wynik powinien oscylować wokół remisu. Z kolei Spójnia Landek przeważała w dwóch poprzednich spotkaniach, ale zdobyła zalediwe punkt. W starciu z rezerwami Podbeskidzia to ekipa Odrobińskiego będzie faworytem.

Pojedynek młodych ekip z Pszczyny i Czańca może być cichym kadydatem do meczu kolejki. Iskra swój pierwszy mecz wygrała, w druegi kolejce pauzowała. Czaniec w pierwszej kolejce musowo pauzował, a przed tygodniem wydarł remis w starciu z Kuźnią, przegrywając już 0:3. Wierzymy, że zeszłotygodniowa remontata podopiecznych Szymona Waligóry napędzi nasz zespół, co znajdzie potwierdzenie już w spotkaniu w Górze z beniaminkiem z Pszczyny.

W pozostałych spotkaniach, Decor Bełk powinien wywieźć trzy punkty z Radziechów, a w starciach Unii Turzy Śląska z Rozwojem Katowice i Jedności Przyszowice z Drzewiarzem Jasienica wynik może oscylować wokół remisu. Poniżej zestawienie wszystkich spotkań najbliższej kolejki.


3 kolejka IV ligi śląskiej gr. II sezon 2020/2021

2020-08-08/17:00 KS KUŹNIA USTROŃ MRKS CZECHOWICE-DZIEDZICE -:-
2020-08-08/17:00 MKS ISKRA PSZCZYNA LKS CZANIEC -:-
2020-08-08/17:00 LKS UNIA KSIĄŻENICE KP GKS II TYCHY S.A. -:-
2020-08-08/17:00 MKP ODRA CENTRUM WODZISŁAW ŚLĄSKI ODRA WODZISŁAW ŚLĄSKI SP. Z O.O. -:-
2020-08-08/17:00 GKS RADZIECHOWY – WIEPRZ KS DECOR BEŁK -:-
2020-08-08/17:00 LKS UNIA TURZA ŚLĄSKA KS ROZWÓJ KATOWICE -:-
2020-08-08/17:00 LKS JEDNOŚĆ 32 PRZYSZOWICE LKS DRZEWIARZ JASIENICA -:-
2020-08-08/17:00 KS SPÓJNIA LANDEK TS PODBESKIDZIE II S.A. -:-