28 kolejka IV ligi śląskiej gr.II: Zapowiedź

Jesteśmy w trakcie decydującego o losach IV ligi śląskiej gr.II tygodnia. Trzy spotkania w ciągu siedmiu dni mogą sprawić, że już w najbliższą sobotę poznamy mistrza i spadkowiczów. Jednak liga w tym sezonie jest tak nieprzewidywalna, że każdy scenariusz jest tak samo prawdopodobny i niczego nie można wykluczyć. Przed nami 28 seria gier.

Liderujący stawce LKS Czaniec czeka pierwsze, z dwóch w ciągu czterech dni, starć na szczycie stawki. Do Czańca zawita bowiem czwarta siła ligi, mająca cztery punkty straty do naszego zespołu, GKS II Tychy. Oba zespoły są uskrzydlone zwycięstwami w ostatniej kolejce, dlatego ten mecz zapowiada się jako hit nadchodzącej kolejki, w którym i jedni i drudzy będą mieć wiele do zyskania i wiele do stracenia. Oby to LKS cieszył się z końcowego triumfu po ostatnim gwizdku.

Wicelider tabeli ma z goła odmienny terminarz i w dwóch najbliższych spotkaniach zagra z zespołami walczącymi zaciekle o utrzymanie. Jutro do Jasienicy zawita Odra Centrum, która aby nie zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę, musi jutro powalczyć o każdą zdobycz punktową. Jednak trzeba sobie jasno odpowiedzieć, że każda strata punktowa Drzewiarza będzie traktowana w kategoriach sensacji, zwłaszcza że ten zespół jest przez wielu uważany za czarnego konia końcówki sezonu.

Teoretycznie najłatwiejsze zadanie z czołówki czeka Kuźnię Ustroń, która wybierze się na spotkanie do zdegradowanej Połomii. Mając jednak na uwadze niedawne zwycięstwo beniaminka w Bełku, piłkarze z Ustronia muszą uważać na nieprzewidwalność swojego rywala. Kuźnia jednak wciąż wierzy w mistrzostwo ligi i ewentualna strata punktów w tym meczu mogłaby spowodować, że ta wiara stanie się już nierealnym marzeniem.

Decor Bełk notuje ostatnio fatalny okres, zaliczając dwie porażki z rzędu. Upatrywany niedawno w roli faworyta do końcowego triumfu zespół, wyraźnie spuścił z tony w końcówce sezonu i żeby pozostać w gronie liczących się ekip, musi ograć jutro Spójnię Landek. Goście złapali w ostatnich sptkaniach oddech i mają już trzy oczka przewagi nad strefą spadkową. Ewentualne zwycięstwo, które nie jest sprawą nierealną, może zapewnić ekipie Landeka utrzymanie.

Trudne spotkania czekają dwie najbardziej zainteresowane walką o utrzyamnie ekipy. Unia Racibórz zmierzy się na wyjeździe z Polonią Łaziska Górne, a Dąb Gaszowice zagra z MRKSem Czechowice-Dziedzice. I to właśnie Gaszowice z tej „spadkowej” dwójki mają większe szanse na ewetualne zwycięstwo, jednak to rywale tych dówch drużyn będą zdecydowanymi faworytami tych starć. Wciąż pewna utrzymania nie jest także drużyna Wilków Wilcza, którą czeka trudne wyjazdowe starcie z GKSem Radziechowy-Wieprz. W przypadku zwycięstwa Wilki pozostaną w lidze na kolejny sezon.

28 kolejka IV ligi śląskiej gr.II sezon 2018/2019

2019-05-29/18:00 KS DECOR BEŁK KS SPÓJNIA LANDEK -:-