25 kolejka IV ligi śląskiej gr.II: Zapowiedź

Po tygodniowej przerwie piłkarze wracają na IV-ligowe boiska, aby zmierzyć się ze sobą w ramach 25 kolejki. Liderujący stawce LKS Czaniec, zagra na terenie walczącej o utrzymanie w lidze Unii Racibórz. Goście, jeśli marzą o mistrzostwie muszą wygrać na trudnym terenie. To samo tyczy się gospodarzy w kontekście walki o utrzymanie. Spotkanie zapowiada się ciekawie, a my wierzymy, że uda nam się przywieźć trzy punkty z terenu, na którym wygrywanie przychodziło nam w przeszłości bardzo ciężko.

Wicelider stawki, Kuźnia Ustroń, zagra z innym kandydatem do walki o IV-ligowy tron w grupie II, Polonią Łaziska Górne. Obie drużyny bardzo dobrze spisują się wiosną i obie chcą walczyć do końca o mistrzostwo. Dla Polonii będzie to prawdopodobnie ostatni dzwonek, żeby załapać się na pociąg uprawniający do walki o najwyższe cele. Kuźnia ma tyle samo punktów co liderujący Czaniec i też nie może sobie pozwolić na straty punktowe. Zapowiada się arcyciekawe i arcyważne spotkanie. Podobnie powinno być w Wilczej, gdzie miejscowe Wilki podejmą Decor Bełk. Wilcza, do poprzedniego weekendu była niepokonana w tym roku u siebie, będąc postrachem nawet dla czołówki. Jednak w tej ekipie drzemie spory potencjał i z pewnością Wilcza pokaże woli walki w starciu z Bełkiem, który na stratę punktów pozwolić sobie nie może. Decor ma punkt srtaty do liderów ligi i z pewnością zrobi wszystko aby z trudnego terenu w Wilczej przywieźć komplet punktów.

Do bardzo ważnego starcia dojdzie w dolnych rejonach stawki. Dwie ekipy, które walczą bezpośrednio o utrzymanie, LKS Goczałkowice i Dąb Gaszowice, skrzyżują rękawice w walce o spokojniejszą końcówkę sezonu. Bardziej oddechu świżości szukają goście, ale na sztucznym boisku w Czechowicach, trudno im będzie walczyć z dobrze wiosną usposobioną ekipą Goczałkowic. Oczy wszystkich zainteresowanych walką ekip o utrzymanie na IV-ligowym froncie będą zwrócone także na Landek, gdzie miejscowa Spójnia zagra w derbowym pojedynku z Drzewiarzem Jasienica. Gospodarze, którzy przeszli ostatnio rewolucję organizacyjną w postaci zmiany trenera i zmiany prezesa, muszą to spotkanie po prostu wygrać, aby uciec ze strefy zagrożonej spadkiem. Z kolei Jasienica nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa w walce o mistrzostwo i z pewnością także będzie chciała zainkasować trzy oczka.


25 kolejka IV ligi śląskiej gr.II sezon 2018/2019

2019-05-11/17:00 LKS WILKI WILCZA KS DECOR BEŁK -:-
2019-05-11/17:00 MRKS CZECHOWICE DZIEDZICE TYSKI SPORT II S.A. -:-
2019-05-11/17:00 KS UNIA RACIBÓRZ LKS CZANIEC -:-
2019-05-11/17:00 MKP ODRA CENTRUM WODZISŁAW ŚL. GKS RADZIECHOWY – WIEPRZ -:-
2019-05-11/17:00 LKS GOCZAŁKOWICE GKS DĄB GASZOWICE -:-
2019-05-11/17:00 KS KUŹNIA USTROŃ KS POLONIA ŁAZISKA GÓRNE -:-
2019-05-11/17:00 KS SPÓJNIA LANDEK LKS DRZEWIARZ JASIENICA -:-
2019-05-11/17:00 KS PŁOMIEŃ POŁOMIA TS PODBESKIDZIE II S.A. -:-