24 kolejka IV ligi śląskiej gr. II: Zapowiedź

Odra sprawdzi formę Jasienicy, starcie na szczycie w Turzy Śląskiej, Landek spróbuje utrzymać serię z rezerwami GKS Tychy, Bełk powalczy z Rozwojem o szanse na podium, mecze z dużą wagą w dolnych regionach tabeli. Zapraszamy na zapowiedź nadchodzącej 24 kolejki IV ligi śląskiej gr. II.

Odra Wodzisław pewnie zmierza po mistrzostwo ligi i spotkanie z Drzewiarzem Jasienica musi zakończyć zwycięstwem. Goście na razie mają w miarę bezpieczną pozycję w stawce, ale może się za niedługo okazać, że widmo spadku stanie się realne. Drzewiarz na pewno w tym meczu powalczy.

Unia Turza Śląska znajduje się w bardzo dobrej formie i wygrała dwa spotkania na wiosnę. Daje jej to pozycję wicelidera stawki. Sobotni mecz z trzecią ekipą w tabeli, Unią Książenice będzie dla Unii dobrym testem formy, ale może okazać się że wobec słabszej ostatnio dyspozycji Książenic, to Unia powinna poradzić sobie bez większych problemów. Zobaczymy jednak czy czas pracuje na korzyść graczy z Książenic, którzy dość późno rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej.

Spotkanie Spójni Landek i rezerw GKSu Tychy powinno się zakończyć pewną wygraną gospodarzy. Przynajmniej na papierze bo w praktyce Tychy prezentują ostatnio niezłą formę, ale brakuje im szczęścia. Dla GKSu ten mecz jest o tyle istotny, że strefa spadkowa może się do nich przybliżyć w raze porażki bardzo mocno.

Decor Bełk dobrze prezentuje się wiosną i zgłosił akces do walki o ligowe podium. Do tegoż miejsca awizowany po jesieni był również Rozwój Katowice, ale wiosną piłkarze z Katowic grają dość przeciętnie. Jakościowo ten mecz może nam dać niezłe widowisko.

Najciekawiej w tej kolejce będzie w dolnych regionach stawki, gdzie drużyny będą mierzyć się ze sobą. Podbeskidzie zagra z Kuźnią, Czaniec z Radziechowami, Łękawica z Pszczyną, a Czechowice z Przyszowicami. Faworytami w każdym z tych meczów powinni być gospodarze, ale ciężko typować jakimi wynikami zakończą się te konfrontacje. Z pewnością o 3 punkty walczyć muszą przede wszystki gracze z Pszczyny i Radziechów, bo ich porażki sprawią, że sytuacja w strefie spadkowej stanie robić się klarowniejsza. Podobnie w przypadku ekipy z Przyszowic, któraz zmierzy się z mocną ekipą z Czechowic. MRKS od dłuższego czasu jest za nisko w stosunku do swojej jakości, więc powinien ten mecz wygrać bez większych problemów. Oczywiście mocno trzymamy kciuki za nasz LKS Czaniec, dla które wygrana też będzie bardzo ważna.

Poniżej pełna rozpiska meczów nadchodzącej serii gier.


24 kolejka IV ligi śląskiej gr. II sezon 2020/2021

2021-03-27/11:30 TS PODBESKIDZIE II S.A. KS KUŹNIA USTROŃ -:-
2021-03-27/13:00 LKS CZANIEC GKS RADZIECHOWY – WIEPRZ -:-
2021-03-27/15:30 KS DECOR BEŁK KS ROZWÓJ KATOWICE -:-
2021-03-27/15:30 KS SPÓJNIA LANDEK KP GKS II TYCHY S.A. -:-
2021-03-27/15:30 ODRA WODZISŁAW ŚLĄSKI SP. Z O.O. LKS DRZEWIARZ JASIENICA -:-
2021-03-27/15:30 MRKS CZECHOWICE-DZIEDZICE LKS JEDNOŚĆ 32 PRZYSZOWICE -:-
2021-03-27/15:30 LKS ORZEŁ ŁĘKAWICA MKS ISKRA PSZCZYNA -:-
2021-03-27/15:30 LKS UNIA TURZA ŚLĄSKA LKS UNIA KSIĄŻENICE -:-