18 kolejka IV ligi śląskiej gr. II: Zapowiedź

Lider zaczyna od wyjazdu do Tychów, starcie na szczycie w Landku, bardzo ciekawa konfrontacja Rozwoju z Turzą Śląską, Czechowice rozpoczną walkę o utrzymanie na trudnym terenie, a Radziechowy od pojedynku z rezerwami Podbeskidzia, Przyszowice o rozbudzenie nadziei z Jasienicą, bezpośredni bój Łękawicy z Czańcem. Zapraszamy na zapowiedź długo wyczekiwanej kolejki inaugrującej wiosennej zmagania w IV lidze śląskiej gr. II.

Liderująca i pewnie zmierzająca po mistrzostwo ligi Odra Wodzisław Śląski rozpocznie wiosenne zmagania od trudnego wyjazdu do Tychów. Mecze z rezerwami pierwszoligowego GKSu zawsze są wielką niewiadomą, ponieważ nigdy nie wiadomo jakim składem dysponować będą Tyszanie. W przypadku tego meczu wsparcie w pierwszej drużyny będzie pewnie spore co zwiastuje duże emocje. Bez względu jednak na kadrę rywala, Odra wzmocniona dość solidnie tej zimy, powinna zgarnąć trzy punkty i pewnie rozpocząć marsz w stronę promocji do baraży o grę w III lidze.

Swoje ogromne problemy mieli zimą w Książenicach. Pandemia dała się we znaki włodarzom Unii do tego stopnia, że w klubie zastanawiano się nad wycofaniem się z rozgrywek. Wicelider jednak chce podjąć rękawicę i w najbliższą sobotę zagra swój pierwszy mecz z trzecią siłą ligi, Spójnią Landek. Ekipa trenera Odrobińskiego jest rewelacją rudny jesiennej i jeśli utrzyma formę z końcówki tamtego roku, to właśnie ta ekipa powinna najmocniej napierwać na liderującą Odrę. Wiele powie nam na ten temat ten pierwszy mecz z Unią Książenice.

Druga ekipa gra z trzecią, a czwarta z piątą. W Katowicach rozpocznie się formalnie runda wiosenna bo już o godzinie 11.00 Rozwój podejmie Unię Turza Śląska. Niepokoani na własnym stadionie gracze Rozwoju będą chcieli podtrzymać swoją serię, ale zadanie łatwe nie będzie bo ekipa z Turzy Śląskiej, podobnie jak wspomniany Landek, miała drugą część rundy wiosennej rewelacyjną co pozwoliło jej wskoczyć aż na 4 miejsce w stawce.

Poza bezpośrednimi pojedynkami na szczycie tabeli, czekają nas bardzo ciekawe mecze w dolnych regionach stawki. MRKS Czechowice-Dziedzice zagra na wyjeździe w Bełku z miejscowym Decorem, GKS Radziechowy-Wieprz podejmował będzie rezerwy Podbeskidzia, Jedność Przyszowice czeka wyjazd do Jasienicy, a Iskra Pszczyna podejmować będzie Kuźnię Ustroń. Wobec wycofania się z ligi Odry Centrum Wodzisław Śląski, jedna z drużyn nominowanych do spadku z ligi utrzyma się na poziomie IV ligowym. W tym momencie to Przyszowice znalazły się w bezpiecznej strefie, ale mecz z Jasienicą będzie dla nich trudną przeprawą. Podobnie zresztą nie łatwe zadanie czeka Pszczyną i Radziechowy, które jeśli chcą włączyć się do walki o utrzymanie, muszą punktować od zaraz. Ciekawie za to będzie w Bełku, gdzie trener Jarosław Kupis i jego MRKS Czechowice-Dziedzice odwiedzi dobrze znane sobie strony. MRKS ma do odrobienia jeszcze dwa spotkania z rundy wiosennej i każda zdobycz punktowa w Bełku będzie dla nich bardzo cenna.

Ciekawy, bezpośredni pojedynek czeka graczy Orła Łękawica i LKSu Czaniec. W tabeli obie ekipy dzieli zaledwie punkt i w kontekście walki o ligowy byt wygrana w tej konfrontacji będzie niezwykle cenna. My wierzymy, że nasz zespół udanie rozpocznie rundę wiosenną i powróci na zwycięski szlak.

Poniżej pełne zestawienie wszystkich spotkań nadchodzącej, 18 kolejki IV ligi śląskiej gr.II.


18 kolejka IV ligi śląskiej gr. II sezon 2020/2021

2021-03-13/11:00 KS ROZWÓJ KATOWICE LKS UNIA TURZA ŚLĄSKA -:-
2021-03-13/15:00 GKS RADZIECHOWY – WIEPRZ TS PODBESKIDZIE II S.A. -:-
2021-03-13/15:00 KS DECOR BEŁK MRKS CZECHOWICE-DZIEDZICE -:-
2021-03-13/15:00 MKS ISKRA PSZCZYNA KS KUŹNIA USTROŃ -:-
2021-03-13/15:00 KS SPÓJNIA LANDEK LKS UNIA KSIĄŻENICE -:-
2021-03-13/15:00 LKS ORZEŁ ŁĘKAWICA LKS CZANIEC -:-
2021-03-13/15:00 LKS DRZEWIARZ JASIENICA LKS JEDNOŚĆ 32 PRZYSZOWICE -:-
2021-03-14/12:00 KP GKS II TYCHY S.A. ODRA WODZISŁAW ŚLĄSKI SP. Z O.O. -:-