16 kolejka IV ligi śląskiej gr. II: Zapowiedź

Poważny test Jasienicy u lidera, wicelider na trudnym terenie w Ustroniu, Landek po kolejny komplet z Radziechowami, Rozwój po pierwsze wyjazdowe zwycięstwo z Łękawicą, kluczowe pojedynki Odry Centrum z Podbeskidziem i Turzy Śląskiej z Przyszowicami. Zapraszamy na zapowiedź nadchodzącej 16 kolejki IV ligi śląskiej gr. II.

Liderująca stawce Unia Książenice przełamała słabszą formę przed tygodniem i w najbliższy weekend będzie chciała podtrzymać dobrą dyspozycję. Nie będzie o to łatwo bowiem rywalem Unii będzie czwarty w stawce Drzewiarz Jasienica, który ku zaskoczeniu wielu spisuje się w ostatnich tygodniach bardzo dobrze. Faworytem będą gospodarze, ale goście mogą pokusić się o niespodziankę.

Również trudna przeprawa czeka drugiej z faworytów ligi, Odrę Wodzisław. Wyjazd do Ustronia i starcie z Kuźnią zawsze należy do największych wyzwań, dlatego ewentualna wygrana gospdodarzy nie będzie traktowana jako niespodzianka. Odra jeśli chce pozostać w grze o mistrzostwo, musi wygrywać takie spotkania.

Wobec trudniejszych przepraw liderującej dwójki zespołów, szansę na mocne zbliżenie się do potentatów ma Spójnia Landek, która w ostatnich tygodniach prezentuje się zdecydowanie najlepiej. Mecz wyjazdowym z obecnym outsiderem ligi, GKSem Radziechowy-Wieprz, spacerkiem nie będzie, ale goście nie powinni mieć większych problemów z wygraniem tego spotkania.

Do ciekawego starcia dojdzie w Łękawicy, gdzie rozkręcający się po prawie miesięcznej przerwie Orzeł, zagra z dobrze spisującym się ostatnio Rozwojem. Goście jednak inkasują punkty przede wszystkim na własnym obiekcie, dlatego starcie wyjazdowe w Łękawicy będzie dla nich wyzwaniem. Ale kiedyś musi dojść do pierwszego upragnionego zwycięstwa w gościach i może to zdarzyć się właśnie tym razem.

Kluczowe dla układu tabeli będą natomiast pojedynki Odry Centrum z rezerwami Podbeskidzia oraz Unii Turza Śląska z Jednością Przyszowice. Nieznaczymi faworytami w obu starciach są gospodarze, choć w tym drugim pojedynku Unia nie powinna mieć wielkich problemów. Z kolei ewentualna wygrana Odry kolejny raz mocno spłaszczy ligową stawkę.

Ostatnie spotkanie, które powinno dojść do skutku do pojedynek Iskry Pszczyna z Decorem Bełk i tutaj wygrana gości powinna być obowiązkiem. Mecz rezerw GKSu Tychy z LKSem Czaniec został przełożony ze względów epidemiologicznych na 28.11. Pauzować z kolei będzie ekipa MRKSu Czechowice-Dziedzice. Poniżej pełne zestawienie wszystkich spotkań nadchodzącej serii gier.


16 kolejka IV ligi śląskiej gr. II sezon 2020/2021

2020-11-07/14:00 KS KUŹNIA USTROŃ ODRA WODZISŁAW ŚLĄSKI SP. Z O.O. -:-
2020-11-07/14:00 MKS ISKRA PSZCZYNA KS DECOR BEŁK -:-
2020-11-07/14:00 LKS ORZEŁ ŁĘKAWICA KS ROZWÓJ KATOWICE -:-
2020-11-07/14:00 LKS UNIA KSIĄŻENICE LKS DRZEWIARZ JASIENICA -:-
2020-11-07/14:00 MKP ODRA CENTRUM WODZISŁAW ŚLĄSKI TS PODBESKIDZIE II S.A. -:-
2020-11-07/14:00 GKS RADZIECHOWY – WIEPRZ KS SPÓJNIA LANDEK -:-
2020-11-08/14:00 LKS UNIA TURZA ŚLĄSKA LKS JEDNOŚĆ 32 PRZYSZOWICE -:-
2020-11-28/13:00 LKS CZANIEC KP GKS II TYCHY S.A. -:-