14 kolejka IV ligi śląskiej gr. II: Zapowiedź

Lider zagra u outsidera, Odwa zmierzy się z podrażnionym MRKSem Czechowice, Goczałkowice przed trudnym wyjazdem do Bielska, Tychy zmierzą się z Czańcem o utrzymanie dystansu do czołówki, a Landek będzie chciał się zdystansować od strefy spadkowej. Zapraszamy na zapowiedź nadchodzącej 14 kolejki IV ligi śląskiej gr. II.

Unia Książenice, liderująca IV-ligowej stawce, będzie gościć w sobotnie popołudnie w Skoczowie. Pojedynek beniaminków będzie bardzo istotny dla obu ekip. Beskid chce zmniejszyć dystans do bezpiecznej strefy tak aby wiosną móc realnie walczyć o utrzymanie, a Unia powalczy o utrzymanie się w fotelu lidera. Na papierze faworytem będą goście, ale gospodarze ostatnio grają coraz lepiej i nie można wykluczyć, że i tym razem zdobędą punkty.

Odra Wodzisław będzie chciała przerwać serię dwóch remisów z rzędu i zagra o pełną pulę w starciu z MRKSem Czechowice-Dziedzice. Goście przeżywają krysy i z pewnością kiedyś będą musięli sie przełamać. Na boisku jednego z faworytów ligi będzie o to ciężko, ale nie możemy zakładać z góry, że Czechowice ten mecz przegrają. Odra natomiast nie może sobie pozwolić na kolejną stratę punktów.

Goczałkowice wygrywają ostatnio regularnie i są tuż za plecami lidera. W niedzielę zagrają w Bielsku z rezerwami Podbeskidzia. Bielszczanie powinni mieć skład wzmocniony pierwszoligowcami i to powinno sprawić, że nawiążą walkę z faworytem ligi. Jednak faktu kadry jaki TSP będzie dysponowało nie możemy być pewni, a będzie on kluczowy w tym starciu. W razie braku wsparcia z pierwszego zespołu, goście powinni mieć prostą drogę do zwycięstwa.

Do ciekawe starcia powinno dojść w Tychach, gdzie rezerwy GKSu podejmą LKS Czaniec. Mistrz poprzedniego sezonu piłkarsko wygląda w ostatnich tygodniach nieźle, ale nie przekłada się to do końca na wyniki i fakt czterech porażek w pięciu ostatnich meczach odcisnął piętno na pozycji w stawce podopiecznych Macieja Żaka. Tyszanie także mają za sobą dwie z rzędu przegrane. Wygrany tego starcia utrzyma kontakt z czołówką. Faworytem mogą być rezerwy GKSu, które powinny dostać wsparcie kadrowe z pierwszej ligi.

Bardzo ważny mecz będą oglądać również kibice w Landeku, gdzie miejscowa Spójnia podejmie Odrę Centrum. Obie ekipy mają po 13 punktów i obie cały czas oglądają się za siebie. Zwycięzca tego meczu na chwilę odetchnie w walce o utrzymanie w stawce. Na papierze rolę faworyta można przypisac gospodarzom.

Poniżej znajdziecie zestawienie wszystkich spotkań nadchodzącej, przedostatniej ligowej kolejki.


14 kolejka IV ligi śląskiej gr. II sezon 19/20

2019-11-09/14:00 ODRA WODZISŁAW ŚLĄSKI Sp. z o.o. MRKS CZECHOWICE-DZIEDZICE -:-
2019-11-09/14:00 LKS DRZEWIARZ JASIENICA KS DECOR BEŁK -:-
2019-11-09/14:00 LKS WILKI WILCZA KS KUŹNIA USTROŃ -:-
2019-11-09/14:00 KS SPÓJNIA LANDEK MKP ODRA CENTRUM WODZISŁAW ŚLĄSKI -:-
2019-11-09/14:00 KP BESKID SKOCZÓW LKS UNIA KSIĄŻENICE -:-
2019-11-10/11:00 KP GKS II TYCHY S.A. LKS CZANIEC -:-
2019-11-10/14:00 TS PODBESKIDZIE II S.A. LKS GOCZAŁKOWICE -:-
2019-11-10/14:00 KS POLONIA ŁAZISKA GÓRNE GKS RADZIECHOWY-WIEPRZ -:-