14 kolejka IV ligi śląskiej gr. II: Zapowiedź

Ciekawe starcie Książenic z Landekiem, łatwa przeprawa Jasienicy, Rozwój na trudnym terenie w Ustroniu, Łękawica wraca po prawie miesiącu bez grania, Czechowice powalczą o przełamanie, a Radziechowy zagrają kolejny mecz o życie. Zapraszamy na zapowiedź 14 kolejki IV ligi śląskiej gr. II.

Liga stała się ostatnio bardzo dziurawa ponieważ COVID paraliżuje co chwila któryś z meczów. Tego doświadczyły przed tygodniem ekipy Unii Książenice i Spójni Landek, które nie grały swoich meczów. Dla gospodarzy był to czas na zresetowanie się po słabszym okresie. Z kolei goście są w świetnej formie i pną się w ligowej stawce. W tym meczu faworytem będzie lider, ale tylko nieznacznym bo goście na pewno pokażą się z dobrej strony.

W czubie stawki znalazła się także ekipa Drzewiarza Jasienica, która tym razem pojedzie do Pszczyny i zagra z miejscową Iskrą. Gospodarze być może są już pogodzeni ze swoim losem, ale na pewno będą chcieli powalczyć i dać sobie jeszce szansę. Jednak Drzewiarz nie powinien mieć w tym meczu większych problemów.

Pojedynek Kuźnii Ustroń z Rozwojem Katowice będzie bardzo ciekawym pojedynkiem. Goście zaczynają grać w tej lidze coraz odważniej, ale na razie przede wszystkim u siebie. Na wyjazdach idzie im bardzo źle i w Ustroniu będą liczyć na przełamanie. Jednak Kuźnia jest bardzo wymagajacym rywalem i na pewno będzie chciałą zgarnąć kolejne trzy punkty.

Prawie miesiąc czekali w Łękawicy aby wrócić do ligowego grania. Swój dziesiąty mecz ligowy Orzeł zagra z rezerwami Podbeskidzia i tak naprawdę da nam on odpowiedź w jakiej formie jest ekipa z okolic Żywca. Podbeskidzie przed tygodniem wygrało i złapało trochę oddechu, dlatego liczymy na ciekawy mecz w Łękawicy.

Pojedynek MRKSu Czachowice z rezerwami GKSu Tychy będzie bardzo ważnym pojedynkiem. Obie ekipy znajdują się w dolnej części stawki. Zwłaszcza Czechowice, które są w strefie spadkowej. Z pewnością taka lokata nie oddaje potencjału MRKSu, dlatego w Czechowicach wierzą w zwycięstwo. Tychy powinny mieć do dyspozycji całkiem niezły skład, bowiem pierwszoligowcy grają w piątek i to może postawić gości w roli faworytów.

Pojedynek GKSu Radziechowy-Wieprz z Unią Turza Śląśka będzie kolejnym meczem o życie dla gospodarzy i spotkaniem o awans w stawce dla gości. Sytuacja Radziechów jest krytyczna dlatego każdy zdobyty punkt jest dla nich na wagę złota. Z kolei Unia nie chce wrócić do strefy spadkowej dlatego powalczy o zwycięstwo.

W meczu Odry Centrum z Jednością Przyszowice, faworytem zdecydowanym są gospodarze. Spotkanie LKSu Czaniec z Decorem Bełk zostało przełożone na 11 listopada ze względu na zagrożenie epidemiologiczne w Czańcu, pauzę przymusową zaliczać będzie Odra Wodzisław Śląski. Poniżej pełne zestawienie wszystkich spotkań nadchodzącej kolejki IV ligi śląskiej gr. II.


14 kolejka IV ligi śląskiej gr. II sezon 2020/2021

2020-10-24/15:00 MRKS CZECHOWICE-DZIEDZICE KP GKS II TYCHY S.A. -:-
2020-10-24/15:00 KS KUŹNIA USTROŃ KS ROZWÓJ KATOWICE -:-
2020-10-24/15:00 MKS ISKRA PSZCZYNA LKS DRZEWIARZ JASIENICA -:-
2020-10-24/15:00 LKS ORZEŁ ŁĘKAWICA TS PODBESKIDZIE II S.A. -:-
2020-10-24/15:00 LKS UNIA KSIĄŻENICE KS SPÓJNIA LANDEK -:-
2020-10-24/15:00 MKP ODRA CENTRUM WODZISŁAW ŚLĄSKI LKS JEDNOŚĆ 32 PRZYSZOWICE -:-
2020-10-24/15:00 GKS RADZIECHOWY – WIEPRZ LKS UNIA TURZA ŚLĄSKA -:-
2020-11-11/13:00 LKS CZANIEC KS DECOR BEŁK -:-