13 kolejka IV ligi śląskiej gr. II: Zapowiedź

Książenice na terenie outsidera, Odra z nieobliczalnymi Tychami, Landek z trudnym beniaminkiem, ważne starcie Rozwoju z Czańcem, Jasienica z Kuźnią o górną połówkę tabeli, szansa na przełamanie dla Czechowic i Podbeskidzia, derby w Turzy Śląskiej bez faworyta. Zapraszmay na zapowiedź nadchodzącej, 13 kolejki IV ligi śląskiej gr. II.

Unia Książenice po niespodziewanym remisie z Unią Turza Śląska pojedzie na nie przyjemny teren beniaminka, Jedności Przyszowice. Jednak ekipa z okolic Gliwic jest jednym z outsiderów tego sezonu i jakakolwiek strata punktów przez lidera, będzie oderbana jako sensacja.

Odra Wodzisław gościć będzie rezerwy GKSu Tychy. Przy okazji meczów rezerw pierwszoligowca musimy zaglądać na terminarz pierwszej ligi i wobec tego, że pierwszy zespół GKSu będzie swój mecz rozgrywał w piątek, należy się spodziewać, że do Wodzisławia Śląskiego zawita bardzo mocna ekipa z Tychów. Odra i tak będzie faworytem tego meczu, ale wynik w tej sytuacji pozostaje sprawą otwartą.

Chrapkę na ligowe podium mają z pewnością gracze Spójni Landek. Dobrze spisująca się ostatnio ekipa z gminy Jasienica, podejmować będzie beniaminka, Orła Łękawica. Goście są rewelacją tego sezonu, ale ze względów epidemiologicznych ostatni mecz rozegrali 26 września. Jak te trzy tygodnie wpłyną na podopiecznych trenera Kosieca przekonamy się w sobotnie popołudnie. Faworytem będą gospodarze, którzy kroczą ostatnio od zwycięstwa do zwycięstwa i z perspektywy ostatnich tygodni są trzecią siłą ostatnich tygodni.

Spotkanie Rozwoju Katowice z LKSem Czaniec będzie jednym z wielu starć drużyn środka stawki, między którymi jest niewielka różnica punktowa. I tak Katowiczanie mają tylko 3 punkty mniej od Czańca, mając przy tym jedno spotkanie rozegrane mniej. Mało tego Rozwój jest niepokonany na własnym obiekcie, a z kolei Czaniec na wyjazdach wygrał cztery z pięciu swoich meczów. Wygrany tego meczu powinien oddalić się od strefy spadkowej i mamy nadzieję, że będą to podopieczni Szymona Waligóry.

Pojedynek Drzewiarza Jasienica z Kuźnią Ustroń może być hitem nadchodzącej kolejki. Gospodarze przełamali się ostatnio w Czańcu, z kolei Kuźnia ograła rezerwy Podbeskidzia. W tabeli obie drużyny dzieli różnica jednego punktu, dlatego ten mecz będzie bardzo wyrównany. Piłkarsko jednak więcej jakości jest w Ustroniu i jeśli zeszłotygodniowa wygrana doda im wiatru w żagle to być może wywiozą oni z Jasienicy cenne trzy punkty. Ale podopieczni Pawła Łosia na pewno powalczą o swoje i ewentualne ich zwycięstwo też nikogo nie zdziwi.

Spotkania GKSu Radziechowy-Wieprz z MRKSem Czachowice-Dziedzice i rezerw Podbeskidzia z Iskrą Pszczyna będą szansą na przełamanie się dle Czechowiczan i Bielszczan. Obie te ekipy mają po 14 punktów i balansują między strefą spadkową, a bezpieczną pozycją w tabeli. Zwycięstwa TSP i MRKSu będą więc obowiązkiem, jeśli te drużyny mają aspirację na coś więcej, a wiemy że mają. Z kolei dla Radziechów i Pszczyny to kolejne ze starć o być albo nie być bo ich sytuacja w tabeli jest już teraz bardzo trudna.

Derbowy pojedynek Turzy Śląskiej z Odrą Centrum zamknie nadchodzącą kolejke w niedzielne popołudnie. Odra ma w tabeli punkt więcej od Unii, ale to beniaminek ma jeden mecz rozegrany mniej. Gospodarze zdobyli ostatnio punkt na terenie lidera, który jak do tej pory wygrywał w roli gospodarza wszystko. Odra z kolei pokonała Czechowice i wygrzebała się ze strefy spadkowej. Przegrany w tym meczu prawdopodobnie znów będzie na czerwonej pozycji, dlatgo stawka jest wysoka.

W nadchodzącej kolejce pauzuje ekipa Decoru Bełk. Poniżej pełne zestawienie wszystkich spotkań 13 kolejki IV ligi śląskiej gr. II.


13 kolejka IV ligi śląskiej gr. II sezon 2020/2021

2020-10-14/16:00 KS ROZWÓJ KATOWICE LKS CZANIEC -:-
2020-10-17/15:00 GKS RADZIECHOWY – WIEPRZ MRKS CZECHOWICE-DZIEDZICE -:-
2020-10-17/15:00 LKS JEDNOŚĆ 32 PRZYSZOWICE LKS UNIA KSIĄŻENICE -:-
2020-10-17/15:00 KS SPÓJNIA LANDEK LKS ORZEŁ ŁĘKAWICA -:-
2020-10-17/15:00 TS PODBESKIDZIE II S.A. MKS ISKRA PSZCZYNA -:-
2020-10-17/15:00 LKS DRZEWIARZ JASIENICA KS KUŹNIA USTROŃ -:-
2020-10-17/15:00 ODRA WODZISŁAW ŚLĄSKI SP. Z O.O. KP GKS II TYCHY S.A. -:-
2020-10-18/15:00 LKS UNIA TURZA ŚLĄSKA MKP ODRA CENTRUM WODZISŁAW ŚLĄSKI -:-