11 kolejka IV ligi śląskiej gr.II: Zapowiedź

Derby Wodzisławia, starcie na szczycie Czechowic z Goczałkowicami, IV-ligowy klasyk w Bełku i pojedynek rewelacyjnego beniaminka z powracającym do formy Drzewiarzem. Zapraszamy na zapowiedź nadchodzącej kolejki IV ligi śląskiej gr. II.

Najbliższa seria gier przyniesie nam derby Wodzisławia Śląskiego. Odra Wodzisław po spadku z ekstraklasy staczała się na dno polskiej piłki. Jednak kilka lat temu futbol w Wodzisławiu się odrodził, mając jednak dwie wizje odbudowy klubu. Niemożność dogadania się ze sobą obu stron spowodowała, że dziś mamy w Wodzisławiu dwie drużyny, grające na tym samym poziomie rozgrywkowym. Odra Centrum gra w IV lidze już trzeci sezon z kolei Odra Wodzisałw jest beniaminekiem stawki. Jednak to „goście” mają skład naszpikowany znanymi postaciami i przewodzą ligowej stawce. Odra Centrum, po dwóch wygranych spotkaniach, tydzień temu przegrała. Tym razem faworyta wskazywać nie będziemy bowiem derby zawsze rządzą się własnymi prawami. Jedno jest pewne, emocji tego dnia w Wodzisławiu nie zabraknie.

Bardzo ciekawie będzie także w Czechowicach. Będący w ścisłej czołówce ligowej MRKS podejmował będzie faworyta ligi, LKS Goczałkowice-Zdrój. Goście w ostatnich tygodniach złapali swój właściwy rytm i regularnie wygrywają. Czechowice przed tygodniem poległy w Tychach, ale wcześniej także kontynuowały serię zwycięstw. Nieznacznie można faworyzować w tym starciu gościu, ale ewentualne zwycięstwo Czechowic też nie będzie niespodzianką.

Starcia Decoru Bełk z LKSem Czaniec od kilku lat należą do bardzo zaciętych i pełnych emocji pojedynków. Z reguły były to pojedynki dwóch czołowych ekip. Teraz jednak Bełk jest w stawce dwunasty, a Czaniec szósty. Pozycja gości jest jednak złudna bo tracą oni do lidera zaledwie dwa oczka. Z kolei Decor notuje serię czterech z rzędu porażek i będzie na pewno szukał przełamania. Czaniec także przegrał dwa ostatnie pojdeynki ligowe. Dlatego to starcie będzie pojdynkiem dwóch podrażnionych ekip, które mimo że ostatnio przegrywając to prezentują dobry futbol i tego kibice mogą się spodziewać w sobotę w Bełku.

Unia Książenice nie przestaje zaskakiwać i ciągle utrzymuje się w czołówce. W niedzielę czeka ją kolejny poważny sprawdzian i pojedynek z wicemistrzem poprzedniego sezonu, Drzewairzem Jasienica. Co prawda po zeszłosezonowym Drzewiarzu nie wiele już zostało, ale w ostatnich tygodniach Jasienica prezentuje się dobrze i traci do liderów tylko cztery oczka.

Poniżej znajdziecie zestawienie wszystkich spotkań najbliższej serii spotkań na IV-ligowych boiskach.


11 kolejka IV ligi śląskiej gr. II sezon 19/20

2019-10-19/15:00 GKS RADZIECHOWY-WIEPRZ LKS WILKI WILCZA -:-
2019-10-19/15:00 MKP ODRA CENTRUM WODZISŁAW ŚLĄSKI ODRA WODZISŁAW ŚLĄSKI Sp. z o.o. -:-
2019-10-19/15:00 KS KUŹNIA USTROŃ TS PODBESKIDZIE II S.A. -:-
2019-10-19/15:00 KS DECOR BEŁK LKS CZANIEC -:-
2019-10-19/15:00 MRKS CZECHOWICE-DZIEDZICE LKS GOCZAŁKOWICE -:-
2019-10-20/15:00 KS POLONIA ŁAZISKA GÓRNE KS SPÓJNIA LANDEK -:-
2019-10-20/15:00 LKS UNIA KSIĄŻENICE LKS DRZEWIARZ JASIENICA -:-
2019-10-23/15:30 KP BESKID SKOCZÓW KP GKS II TYCHY S.A. -:-