11 kolejka IV ligi śląskiej gr. II: Zapowiedź

Książenice na trudnym terenie w Radziechowach, hit kolejki w Bełku gdzie czeka nas mecz na szczycie Decoru z Odrą, derbowe otwarcie kolejki Podbeskidzia z Czańcem już w piątek, ważny wyjazd Czechowic do Wodzisławia, Turza Śląska z Łękawicą, Landek z Kuźnią i Rozwój z Tychami o górną połówkę tabeli, pojedynek beniaminków na dnie tabeli. Zapraszamy na zapowiedź nadchodzącej 11 kolejki IV ligi śląskiej gr. II.

GKS Radziechowy-Wieprz, który przystąpił do rozgrywek w ostatnim momencie, zbiera trudne żniwo wąskiej kadry i czeka go ciężki bój o utrzymanie. Jednak na własnym stadionie GKS walczy z każdy jak równy z równy. Tym razem obecnego outsidera czeka bój z liderem, Unią Książenice. Goście ostatnio nie zachwycają i męczą się niemal w każdym meczu. Toteż gospodarze mogą podejść do tego spotkania z cieniem szansy, ale nie da się ukryć, że zdecydowanym faworytem będą Książenice.

Hit kolejki zostanie rozegrany w Bełku, gdzie zajmujący trzecie miejsce w stawce Decor podejmował będzie obecnego wicelidera, Odrę Wodzisław Śląski. Goście walczą w tym sezonie o mistrzostwo ligi z Unią Książenice, bo prawda jest taka że reszta stawki ma już spory dystans do tej dwójki. Jednak Bełk może tą różnicę zniwelować już w najbliższy weekend, jednak musi wznieść się na swoje wyżyny bo Odra prezentuje ostatnio bardzo równą formę.

Nadchodząca seria gier rozpocznie się już w piątkowe popołudnie od derbowego pojedynku rezerw Podbeskidzia z LKSem Czaniec. Bielszczanie przed tygodniem pauzowali, a dwa tygodnie wcześniej polegli na własnym stadionie z rezerwami GKSu Tychy 3:5. Rezerwy pierwszoligowca byli rewelacją początku sezonu, będą długo na podium stawki, jednak ostatnie tygodnie są grane przez TSP w kratkę. Podobnie zresztą jak Czaniec, którem ewidentnie lepiej rywalizuje się na wyjazdach niż na własnym stadionie. Nasza drużyna jest w stawce czwarta, ale ścisk w środku tabeli powoduje, że przed tym meczem szanse obu zespołów trzeba oceniać 50/50.

Podobne spotkania kibice zobaczą w Turzy Śląskiej, gdzie Unia zagra z Orłem Łękawica, w Landeku, gdzie Spójnia zagra z Kuźnią Ustroń i w Katowicach, gdzie Rozwój zagra z rezerwami GKSu Tychy. Wszystkie te starcia dotyczą drużyn środka tabeli, które dzieli odstęp nie większy niż trzy punkty. Jednynie w meczu Rozwoju z Tychami możemy być świadkami faworyzowania jednej z drużyn, o ile GKS dostanie zaciąg graczy z pierwszej ligi. Pozostałe dwa spotkania będą bardzo wyrównanymi konfrontacjami.

MRKS Czechowice-Dziedzice rozgrywa bardzo różne spotkania, raz grając bardzo dobrze, raz słabiej. Brak stabilizacji powoduje fakt, że podopieczni Jarosława Kupisa mają już spory dystans do liderującej dwójki. Tym razem Czechowice pojadą do Wodzisławia, gdzie zagrają z Odrą Centrum, czyli zespołem który cały czas jest w grze o utrzymanie. Zwycięstwo Czechowic na pewno da oddech wielu klubom środka stawki, natomiast wygrana Odry spowoduje, że tabela spłaszczy się jeszcze bardziej.

Pojedynek beniaminków, Jedności Przyszowice z Iskrą Pszczyna da nam odpowiedź który z tych zespołów będzie dłużej i realniej walczył o utrzymanie IV ligi. Obie drużyny doznały mocnej weryfickacji po awansie i utrzymanie się w tej stawce będzie bardzo trudne, ale żeby było do tego bliżej to najbliższy mecz jedni i drudzy muszą potraktować jako główny priorytet tej rundy.

W nadchodzącej kolejce pauzował będzie Drzewiarz Jasienica. Poniżej pełne zestawienie wszystkich spotkań 11 kolejki IV ligi śląskiej gr. II.


11 kolejka IV ligi śląskiej gr. II sezon 2020/2021

2020-10-02/16:00 TS PODBESKIDZIE II S.A. LKS CZANIEC -:-
2020-10-03/13:30 KS ROZWÓJ KATOWICE KP GKS II TYCHY S.A. -:-
2020-10-03/15:00 MKP ODRA CENTRUM WODZISŁAW ŚLĄSKI MRKS CZECHOWICE-DZIEDZICE -:-
2020-10-03/15:00 GKS RADZIECHOWY – WIEPRZ LKS UNIA KSIĄŻENICE -:-
2020-10-03/15:00 LKS JEDNOŚĆ 32 PRZYSZOWICE MKS ISKRA PSZCZYNA -:-
2020-10-03/15:00 KS SPÓJNIA LANDEK KS KUŹNIA USTROŃ -:-
2020-10-03/15:00 KS DECOR BEŁK ODRA WODZISŁAW ŚLĄSKI SP. Z O.O. -:-
2020-10-04/15:00 LKS UNIA TURZA ŚLĄSKA LKS ORZEŁ ŁĘKAWICA -:-