10 kolejka IV ligi śląskiej gr. II: Zapowiedź

Pojedynek beniaminków na szczycie, hit poprzedniego sezonu na przełamanie, faworyt ligi podejmie rozdrażniony Bełk, derby w Landeku o być albo nie być Beskidu. Po najbliższej, 10 kolejce będziemy już po 1/3 bieżącego sezonu. Dlatego zapraszamy na zapowiedź nadchodzącej, jak zwykle bardzo interesującej serii gier.

Na czoło od razu wysuwa się pojedynek na szczycie stawki, w którym zmierzą się dwaj… beniaminkowie. Odra Wodzisław podejmować będzie Unię Książenice. Faworytem będzie Odra, która ustabilizowała swoją formę i regularnie punktuje. Goście z kolei mają ostatnio problem ze zdobywaniem punktów na wyjazdach i z pewnością będą chcieli przełamać tą niemoc. Przed startem sezonu chyba mało kto spodziewał się, że w 10 kolejce to właśnie to spotkanie będzie elektryzowało kibiców najbardziej.

Zwłaszcza, że w tej samej kolejce dojdzie do pojedynku mistrza ubiegłego sezonu z ekipą, która długo w poprzednim sezonie stanowiła największe zagrożenie dla LKSu Czaniec, czyli Kuźnią Ustroń. Czaniec przed tygodniem doznał pierwszej w tym sezonie porażki, grając w dodatku bardzo słaby mecz. Kuźnia z kolei notuje dawno niespotykaną serię czterech z rzędu porażek. I choć piłkarze z Ustronia byli chwaleni za przegrany 2:3 pojedynek z Goczałkowicami, to i tak zostali bez jakiejkolwiek zdobyczy punktowej. To starcie może być wykładnią dla jednych i drugich przed ostatnią częścią rundy jesiennej. Dlatego obie ekipy ostro będą walczyć o zwycięstwo.

W Czechowicach, powracający powoli na właściwe tory LKS Goczałkowice, podejmie kompletnie rozbity w ostatnich tygodniach Decor Bełk. Zawirowania związane ze zmianami na ławce trenerskiej nie wpłynęły dobrze na formę piłkarzy Decoru, który przegrali dwa ostatnie spotkania w stosunku 0:4. Goczałkowice wydają się być w coraz lepszej formie i powinny sobie bez większych problemów poradzić z Decorem. Jednak ta liga już wiele razy pokazała, że pewnym nie można być niczego.

Do ciekawego starcia dojdzie w niedzielne przedpołudnie w Tychach, gdzie zawsze groźne rezerwy GKSu podejmą wicelidera stawki, MRKS Czechowice-Dziedzice. Dla gości, którzy są niemałym zaskoczeniem tej części sezonu, będzie to prawdziwa weryfikacja formy. Gospodarze, w przypadku ewentualnego zwycięstwa dołączą do ścisłej czołówki, co z pewnością jest ich celem.

Ważny derbowy pojedynek odbędzie się w Landeku. Spójnia w ostatnich tygodniach gra mocno w kratkę, przez co plasuje się w środku stawki. Z kolei Beskid, mimo szumnych zapowiedzi przed sezonem, notuje fatalny start ligi, będąc czerwoną latarnią rozgrywek z dorobkiem zaledwie jednego punktu. Z uwagi na ten fakt, faworytem tego pojedynku będzie Landek, ale Skoczowianie kiedyś muszą zacząć punktować i może właśnie taki wyjazdowy mecz, będzie ich przełamaniem?

Poniżej znajdziecie zestawienie wszystkich spotkań nadchodzącej, 10 kolejki na boiskach IV ligi śląskiej gr. II.


10 kolejka IV ligi śląskiej gr. II sezon 19/20

2019-10-12/11:30 LKS GOCZAŁKOWICE KS DECOR BEŁK -:-
2019-10-12/15:00 LKS CZANIEC KS KUŹNIA USTROŃ -:-
2019-10-12/15:00 ODRA WODZISŁAW ŚLĄSKI Sp. z o.o. LKS UNIA KSIĄŻENICE -:-
2019-10-12/15:00 LKS DRZEWIARZ JASIENICA GKS RADZIECHOWY-WIEPRZ -:-
2019-10-12/15:00 LKS WILKI WILCZA KS POLONIA ŁAZISKA GÓRNE -:-
2019-10-12/15:00 KS SPÓJNIA LANDEK KP BESKID SKOCZÓW -:-
2019-10-13/11:00 KP GKS II TYCHY S.A. MRKS CZECHOWICE-DZIEDZICE -:-
2019-10-13/11:30 TS PODBESKIDZIE II S.A. MKP ODRA CENTRUM WODZISŁAW ŚLĄSKI -:-