1 kolejka IV ligi śląskiej gr. II: Zapowiedź

Po dwóch miesiącach przerwy wracamy na IV-ligowe boiska! Jaki będzie nowy sezon to pokaże kilka pierwszych kolejek, które już teraz zapowiadają się bardzo ciekawie. Zapowiedź pierwszej kolejki rozpoczynamy od meczu, w którym mistrz poprzedniego sezonu, LKS Czaniec, zmierzy się na wyjeździe z beniaminkiem APN Odrą Wodzisław Śląski. Podopieczni Macieja Żaka przewietrzyli trochę swój skład, ale na jakości nie powinien on ucierpieć. Z kolei drużyna Odry może okazać się czarnym koniem, a może nawet cichym faworytem rozgrywek. Świadczy o tym skład, w którym znajduje się kilku piłkarzy znanych z ligowych boisk, a także ambicje klubu z Wodzisławia, o których włodarze tego klubu mówią głośno. To zwiastuje nam bardzo ciekawy pojedynek, w którym na chwilę obecną trudno wskazać faworyta.

Podobnie powinno być w starciu wicemistrza, Drzewiarza Jasienica z innym cichym faworytem rozgrywek, naszpikowaną znanymi graczami ekipą LKSu Goczałkowice Zdrój. Drzewiarz latem poważnie się osłabił tracąc Kołodzieja i Zdolskiego, czyli dwóch podstawowych i bardzo doświadczonych graczy. Czy uda się ich zastąpić, to się okaże. Goczałkowice natomiast już wiosną prezentowali się solidnie, teraz gdy jeszcze bardziej się wzocnili, mogą być traktowani jako jeden z faworytów ligi.

Nie łatwy pojedynek czeka także Kuźnię Ustroń, która w derboweym starciu zmierzy się na wyjeździe z beniaminkiem Beskidem Skoczów. Goście powinni być faworytem, ale Beskid ma apetyt aby tym razem dłużej niż rok pograć w IV lidze i na pewno postawi trudne warunki. Po tym meczu należy się spodziewać każdego wyniku.

Pozostałe spotkania również, jak to zwykle bywa w pierwszych kolejkach nowego sezonu, zapowiadają się bardzo wyrównanie. Kto będzie pierwszym liderem, kto odpali, a kto będzie jeszcze w wakacyjnej formie? Na te pytania poznamy odpowiedzi już w sobotni wieczór. Patrząc na poprzedni sezon, gdzie do ostatnich minut, ostatniego meczu trwała walka o mistrzostwo i utrzymanie, liczył się będzie każdy punkt i już od pierwszego gwizdka pierwszego meczu będzie nas czekać poważna walka o ligowe punkty.


1 kolejka IV ligi śląskiej gr. II sezon 2019/2020

2019-08-10/17:00 TS PODBESKIDZIE II S.A. KP GKS II TYCHY S.A. -:-
2019-08-10/17:00 APN ODRA SP. Z O.O. LKS CZANIEC -:-
2019-08-10/17:00 LKS DRZEWIARZ JASIENICA LKS GOCZAŁKOWICE -:-
2019-08-10/17:00 LKS WILKI WILCZA MRKS CZECHOWICE-DZIEDZICE -:-
2019-08-10/17:00 KS SPÓJNIA LANDEK KS DECOR BEŁK -:-
2019-08-10/17:00 KP BESKID SKOCZÓW KS KUŹNIA USTROŃ -:-
2019-08-10/17:00 KS POLONIA ŁAZISKA GÓRNE MKP ODRA CENTRUM WODZISŁAW ŚLĄSKI -:-
2019-08-10/17:00 GKS RADZIECHOWY-WIEPRZ LKS UNIA KSIĄŻENICE -:-