1 kolejka IV ligi śląskiej gr.II 20/21: Zapowiedź

Na ten moment czekaliśmy bardzo długo bo aż od połowy listopada 2019 roku. W najbliższy weekend piłkarze IV ligi śląskiej wracają na boiska ligowe. A my wracamy do tradycjnej zapowiedzi nadchodzącej, inauguracyjnej kolejki.

Hitem pierwszej ligowej kolejki IV ligi śląskiej gr. II można mianować spotkanie Unii Książenice z Decorem Bełk. Derby rządzą się swoimi prawami i zawsze są to bardzo ciekawe pojedynki. Unia przed sezonem jest w gronie faworytów do mistrzostwa. Bełk też na pewno będzie walczył o wyższe cele. Każdy wynik w tym meczu będzie możliwy.

Odra Wodzisław będzie gościć na terenie beniaminka ligi, Orła Łękawica. Gospodarze, dzięki swojemu góralskiemu charakterowi, będą trudnym zespołem do pokonania, zwłaszcza na swoim, specyficznym boisku. Goście marzą o III lidze i dobry start będzie obowiązkiem do skutecznej walki o ten cel.

Równie interesująco zapowiada się derbowy pojedynek w Czańcu. Będący w okresie przejściowy, przebudowy zespołu Czaniec, zagra z mającą aspiracje do gry o mistrzostwo drużyną MRKSu Czechowice-Dziedzice. Spotkania między tymi ekipami zawsze były pełne emocji i tak też będzie i tym razem. Wierzymy, że nasz młody zespół skutecznie rozpocznie nowy sezon, choć rywal na pewno postawi trudne warunki.

Inny beniaminek stawki, Iskra Pszczyna podejmie wicemistrza poprzedniego sezonu, rezerwy Tyskiego GKSu. Tutaj faworyta ciężko wskazać, bowiem kadra zespołu gości będzie różnić się od tej z poprzednich rozgrywek. Boisko zweryfikuje obie drużyny.

Cikawy pojedynek obejrzą kibice w Radziechowach. Tamtejszy GKS, który jeszcze przed tygodnie chciał się wycofać z IV-ligowych rozgrywek, podjął decyzję że spróbuje nie poddać się bez walki i będzie rywalizował na boisku. Rywal na dzień dobry bardzo trudny, LKS Drzewiarz Jasienica. Goście będą faworytem, ale podrażniony ostatnimi dniami GKS będzie chciał pokazać wszystkim że jeszcze się nie poddał.

Na poziom IV ligi wraca Unia Turza Śląska i w swoim pierwszym meczu zmierzy się z rezerwami Podbeskidzia. Beniaminek powinien być faworytem tego pojedynku, choć kadra zespołu gości stoi pod znakiem zapytania i dlatego wile więcej o tym meczu powiedzieć nie można.

Do IV ligi wraca również zasłużony dla całego Śląska zespół Rozwoju Katowice. Reaktywowana drużyna będzie mieć do dyspozycji bardzo młodą kadrę, dlatego też trzeba poczekać kilka kolejek żeby poznać prawdziwą wartość tej drużyny. Rywal w pierwszej kolejce może nie jest najbardziej wymagający, ale na Odrę Centrum zawsze trzeba uważać, bo to nieobliczalny rywal.

W ostatnim pojedynku inauguracyjnej kolejki Jedność Przyszowice zmierzy się ze Spójnią Landek. Faworytem tego starcia będą goście, ale warto wziąć pod uwagę fakt, że w pierwszych kolejkach zdarzyć się może wszystko.

Poniżej prezentujemy pełne zestawienie par pierwszej kolejki IV ligi śląskiej gr. II w sezonie 2020/2021.


1 kolejka IV ligi śląskiej gr.II 20/21

2020-07-25/14:00 MKS ISKRA PSZCZYNA KP GKS II TYCHY S.A. -:-
2020-07-25/14:30 LKS UNIA TURZA ŚLĄSKA TS PODBESKIDZIE II S.A. -:-
2020-07-25/17:00 LKS CZANIEC MRKS CZECHOWICE-DZIEDZICE -:-
2020-07-25/17:00 LKS ORZEŁ ŁĘKAWICA ODRA WODZISŁAW ŚLĄSKI -:-
2020-07-25/17:00 LKS UNIA KSIĄŻENICE KS DECOR BEŁK -:-
2020-07-25/17:00 MKP ODRA CENTRUM WODZISŁAW ŚLĄSKI KS ROZWÓJ KATOWICE -:-
2020-07-25/17:00 GKS RADZIECHOWY – WIEPRZ LKS DRZEWIARZ JASIENICA -:-
2020-07-25/17:00 LKS JEDNOŚĆ 32 PRZYSZOWICE KS SPÓJNIA LANDEK -:-